Černobílé idoly 4: Abeceda pamětnických hvězd - Aleš Cibulka

Kód: 557
Neohodnoceno
299 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
3.10.2023
  "Čtivé a zajímavé medailonky, stovka unikátních fotografií a autentických autogramů!"   Již počtvrté nabízí Aleš Cibulka poutavé čtení o hercích, herečkách, režisérech a dalších filmových tvůrcích 30. a 40. let minulého století. Nečekají vás však žádná nudná slovníková hesla ani suchopárná životní data, ale opravdu čtivé a zajímavé medailonky se stovkou unikátních fotografií a autogramy všech osobností! Autor rovněž vzdává hold Nataše Golové, jemuž herečka poskytla pár měsíců před svou smrtí exkluzivní rozhovor a svolila i k fotografování - vše poprvé v nové knize!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Už počtvrté vám milovník pamětnických filmů Aleš Cibulka nabízí poutavé čtení o hercích, herečkách, režisérech i dalších filmových tvůrcích 30. a 40. let minulého století. Černobílé idoly tentokrát nesou podtitul „abeceda pamětnických hvězd“. Nečekejte však žádná nudná slovníková hesla, žádná suchopárná životní data, ale opravdu čtivé a zajímavé medailonky! Díky autorově dlouholetému pátrání v archivech či rozhovorům s příbuznými slavných legend a řadou pamětníků se opět můžete dozvědět mnohé ze života desítek vašich oblíbenců. Součástí této knihy jsou i úsměvné a peprné vzpomínky Luby Skořepové na kolegy z Národního divadla. K tomu všemu opět více než stovka unikátních fotografií z autorovy sbírky a samozřejmostí jsou autogramy všech osobností stříbrného plátna. Další část publikace vzdává hold dámě, která odešla přesně před třiceti lety – Nataše Gollové. Aleš Cibulka už o ní před lety napsal dvě obsáhlé biografické knihy, ale zjistil nové informace, které vám tu poprvé nabízí. Prvně také předkládá kompletní rozhovor, který herečka poskytla pár měsíců před svou smrtí, či sadu fotografií, ke kterým v té době překvapivě svolila.

 


 

vazba: tuhá bez přebalu, V8; 176 stran
172 x 247 x 17 mm; 0,571 kg, papír LWC
vydání 01.; rok: 2018

 

Odpovědná redaktorka Lucie Schmiedová
Editor Michal Jagelka
Odborná pradkyně Eva Urbanová
Jazyková korektura PhDr. Alex Röhrich, PhD., Mgr. Lenka Röhrichová
Technická redaktorka Petra Mejstříková

Vydalo nakladatelství XYZ, 6. září 2018

 

Lída Baarová, Milka Balek-Brodská, Svatopluk Beneš, Vlasta Burian, Truda Grosslichtová, Hugo Haas, Adina Mandlová, Nataša Gollová, Věra Ferbasová, Ladislav Boháč, Helena Bušová, Jana Dítětová, Marie Glázrová, Elena Hálková, Karel Höger, Rudolf Hrušínský, st., Sylva Langová, Stella Májová, Jaroslav Marvan, Vlasta Matulová, Jindřich Plachta, Lenka Podhajská, Božena Šustrová, Nataša Tánská, František Fiipovský, Zdeňka Baldová, Jan Pivec a jini...

Doplňkové parametry

Kategorie: 1895-1945/ biografie
Hmotnost: 0.571 kg
Autor: Aleš Cibulka
Počet stran: 176
Stav zboží: NOVÉ

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: