Tři životy Lídy Baarové - Ondřej Suchý

Kód: DFA303
Neohodnoceno
Značka: IKAR
205 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
3.10.2023
Neobyčejný osud výjimečné české herečky byl již zpracován v několika knihách. Ale jak to bylo doopravdy s jejím vztahem ke Goebbelsovi a co stálo za přízní, kterou ji projevoval Hitler?

Detailní informace

Detailní popis produktu

"…Někdy v lednu 1990 se paní Lída Baarová ozvala a sdělila mi, že četní čeští nakladatelé mají zájem o vydání jejich Útěků. Upozornil jsem paní Lídu, že práva na česká vydání i na překlady má jako majitel nakladatelství Sixty Eight Publishers Josef Škvorecký a s ním musí český nakladatel jednat. To se paní Baarové nelíbilo, řekla mi, že Škvoreckého vydání jejich pamětí je vylhané - použila opravdu slova vylhané-, že pro českého čtenáře v Československu napíše plnou pravdu, tedy novou verzi svých vzpomínek, že Škvoreckého text, který jsem redigoval, nesmí český čtenář číst, že by se propadla hanbou…"

Ota Filip

 

"… Je naprostá pravda, že byla mladá, politicky zcela nezkušená, a její veselá parta herců ve Fröhlichově domě a zážitky z recepcí a z olympiády jí o tom, co se dělo za kulisami Htlerova socialismu, moc nepověděly. /…/ A to, jak její aféra postihla nejen ji, ale celou její rodinu, je skutečná a hrozná tragédie.
Na Útěky prý lidé v Praze stáli frontu. Je to malá ironie osudu, že to v mé vlasti bude po pádu komunismu asi moje zdaleka nejúspěšnější kniha."

Josef Škvorecký

 

"… Tak rozhodni sám, jak by se to tam dalo. Odpusť - jsem nějaká jiná než v Praze a nemyslí mi to tak, jak bych chtěla! /…/ Vím, jak to je - když to máš napsat všechno, jak to bylo - je to těžká práce a já mám výčitky svědomí! Buď zdráv a šťasten! Tvoje Lída" 

Lída Baarová v dopise Františku Kožíkovi


Neobyčejný osud výjimečné české herečky byl již zpracován v několika knihách. Ale jak to bylo doopravdy s jejím vztahem ke Goebbelsovi a co stálo za přízní, kterou ji projevoval Hitler? Kniha hledá odpověď porovnáním tří vydaných hereččiných memoárů. Slovo zde mají jejich aktéři, zejména spisovatelé Josef Škvorecký a Ota Filip, její herečtí kolegové i současní umělci a znalci. Závěr tvoří neuvěřitelný příběh o posteli z filmu Maskovaná milenka podle vyprávění filmového architekta Jana Zázvorky. Připojena je poprvé zpracovaná kompletní filmografie.

 

Obsahuje: soupis filmových rolí a bibliografii

 

154 x 214 x 18 mm; 0,448 kg
vazba: přebal matný, šitá, tuhá matná, papírová V8; 216+24 stran; papír ofsetový a křídový
vydání 02.; rok: 2016

 

Lída Baarová

Doplňkové parametry

Kategorie: 1895-1945/ biografie
Hmotnost: 0.448 kg
Autor: Ondřej Suchý
Rok výroby: 2016
Počet stran: 240
Stav zboží: NOVÉ
V prodeji od: 17.05.2016
Vydání: 2.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: