České nebe filmové - Pavel Taussig

Kód: DFA0511
Neohodnoceno
285 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
6.10.2023
  "Filmové nebe české není velké, ale je hezké!"   Každého roku přibývá bohužel dost umělců, jejichž životní příběh se uzavřel, a oni už také mají své čestné místo na filmovém nebi vedle svých předchůdců či kolegů. Autor hodnotí každý herecký vklad do zlatého fondu české kinematografie a přináší i méně známá fakta o šťastných či truchlivých životních momentech slavných osobností, jakými bezesporu byli a jsou Jan Tříska, Květa Fialová, Jiří Kodet, Petr Čepek, Jiřina Jirásková, Míla Myslíková, Jiří Krytinář a mnoho dalších herců.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sledujte spolu s renomovaným filmovým historikem Pavlem Taussigem osudy i tvorbu hereckých hvězd, jejichž záře na českém filmovém nebi neslábne! Každého roku přibývá bohužel dost umělců, jejichž životní příběh se uzavřel, a oni už také mají své čestné místo na filmovém nebi vedle svých předchůdců či kolegů. Autor hodnotí každý herecký vklad do zlatého fondu české kinematografie a přináší i méně známá fakta o šťastných či truchlivých životních momentech slavných osobností, jakými bezesporu byli a jsou Jan Tříska, Květa Fialová, Jiří Kodet, Petr Čepek, Jiřina Jirásková, Míla Myslíková, Jiří Krytinář a mnoho dalších herců. Kniha navazuje na úspěšnou publikaci „Hvězdy českého filmového nebe“, v níž Pavel Taussig mapoval příběhy herců, kteří nás opustili o desetiletí dříve.


 

vazba: tuhá bez přebalu, V8; 280 stran
175 x 246 x 34 mm; 0,892 kg, papír ofsetový
vydání 01.; rok: 2018

 

Odpovědná redaktorka Irena Tatíčková
Obálka, grafická úprava a sazba Jan Kafka
Technická redaktorka Petra Mejstříková
Vydalo XYZ, 22. února 2018

 

Květa Fialová, Jan Tříska, Lubomír Lipský, Eva Gerová, Jiřina Jirásková, Radoslav Brzobohatý, Ladislav Smoljak, Zita Kabátová, Míla Myslíková, Raoul Schránil, Vlasta Fialová, Jiří Kodet, Jiřina Štěpničková, Eduard Kohout, Anna Letenská, Vlasta Matulová, Václav Voska, Eduard Kohout, Gustav Nezval, Petr Čepek, Jiří Vala a jiní...

Doplňkové parametry

Kategorie: 1945-1989/ biografie
Hmotnost: 0.892 kg
Autor: Pavel Taussig
Rok výroby: 2018
Počet stran: 280
Stav zboží: NOVÉ
Vydání: 1.
V prodeji od: 22.02.2018

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: