Jiří Hubač: Šlechtic příběhů - Patrik Ulrich

Kód: 302
Neohodnoceno
299 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
3.10.2023

Životní pouť scenáristy, dramatika a člověka.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

 "Většina mých her je opravdu dílem mé fantazie, ale vždycky je tam impuls. Impuls, za kterým je konkrétní zážitek. Někdy je to třeba určitý příběh, situace, kterou jsem zažil. Někdy je to pouze třeba určité gesto, melodie, sen. Někdy i dokonce slovo. Jednou jsem osmiletému synovi věnoval kalendář. On si tam pořád chtěl dělat nějaké zápisy a vyplňoval si ten první list. Tam bylo jméno, tak si tam napsal jméno, pak to přeskočil a tam bylo: komu podat zprávu v případě nehody. A on tam napsal: tatínkovi. A mě to takovým způsobem vzalo. Ta bezmezná důvěra. A začal jsem přemýšlet…" 

Jiří Hubač

"Život není to, co chceme, ale to, co máme."

 

 Celovečerní filmy Babí léto, Fany nebo Učitel tance. Oblíbené seriály Sanitka a Dobrá voda. Televizní filmy Ikarův pád, Tažní ptáci či Nezralé maliny. Všechna tato díla mají jednoho společného jmenovatele, a tím je scenárista Jiří Hubač (1929–2011) – autor divadelních her, filmových scénářů a celé řady televizních adaptací. Jehož díla patří do zlatého fondu české televizní i divadelní tvorby.
 Tato kniha představuje Jiřího Hubače nejen jako scenáristu a dramatika, ale i jako člověka. Prostřednictvím rozhovorů s jeho rodinou a kolegy ho poznáváme jako mimořádně pracovitého a pilného tvůrce, jako vzorného manžela a tatínka, ale také jako celoživotního obhájce pravdy. (…) /přebal knihy/

 

Biografie Jiřího Hubače je doplněná řadou fotografií z jeho filmových projektů i ze soukromého archivu rodiny.

 

Obsahuje: soupist televizní, filmové a divadelní tvorby + knižní činnosti

 

153 x 214 x 18 mm; 0,456 kg

vazba: přebal matný, šitá, tuhá matná, papírová V8; 200+40 stran; papír offsetový a křídový

vydání 01.; rok: 2019

Doplňkové parametry

Kategorie: 1945-1989/ biografie
Hmotnost: 0.456 kg
Autor: Petr Ulrich
? Počet stran: 200+40
Stav zboží: NOVÉ

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: