Ladislav Mrkvička - Lucie Kocourková

Kód: 2558
Neohodnoceno
40 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
6.10.2023

Herec, který proslul svou zásadovostí, ale i prudkou a vzpurnou povahou, jež mu nejednou zkomplikovaly úspěšnou kariéru, takový byl i je Ladislav Mrkvička v očích svých diváků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Herec, který proslul svou zásadovostí, ale i prudkou a vzpurnou povahou, jež mu nejednou zkomplikovaly úspěšnou kariéru, takový byl i je Ladislav Mrkvička v očích svých diváků. Znají ho z mnoha filmových a televizních rolí, ale nebyl jen poručíkem Stejskalem, pobočníkem majora Zemana, nehrál jen žokeje, i když mu koně přirostli k srdci. Byl vynikajícím divadelním hercem, který svůj talent rozvinul naplno především v Divadle Na zábradlí pod vedením legendárního režiséra Evalda Schorma. I jeho menší role byly nezapomenutelné -, známe přeci dobře to staré úsloví, že není malých rolí, a právě na Ladislava Mrkvičku sedí přesně.
Přinášíme portrét umělce, který se nejednou dostal do konfliktu s establishmentem a riskoval konec kariéry - která ani nemusela začít, jak se ostatně dočtete. Sledujeme jeho kroky od studií až k Národnímu divadlu, působení v rozhlasu, televizní tvorbě pro děti a mládež nebo v úspěšných inscenacích na prknech menších pražských divadel. Trochu s humorem a nadhledem, tak jak si to ne právě snadná umělecká cesta tohoto „malého herce velkých rolí“ žádá.

155 x 214 x 18 mm; 0,395 kg 

vazba: šitá s přebalem; tuhé desky - offsetový + křídový papír 184 + 16 stran

1. vydání; 30.10.2019

 

Doplňkové parametry

Kategorie: 1945-1989/ biografie
Hmotnost: 0.395 kg
Autor: Lucie Kcourková
Rok výroby: 2019
? Počet stran: 186+16
Stav zboží: NOVÉ
V prodeji od: 04.10.2019
Vydání: 1.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: