Hraje František Smolík - František Černý

Kód: 200
Neohodnoceno
30 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
6.10.2023
 "Herec hluboce lidský," bývala nejčastější charakteristika jež se ve spojení s jménem Františka Smolíka objevovala v kritikách od poloviny dvacátých let až do let sedmdesátých, kdy se jeho dílo uzavřelo."

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Herec hluboce lidský," bývala nejčastější charakteristika jež se ve spojení s jménem Františka Smolíka objevovala v kritikách od poloviny dvacátých let až do let sedmdesátých, kdy se jeho dílo uzavřelo.
Zdeněk Nejedlý mu k 70. narozeninám napsal, že ze všech herců, jež za pětašedesát let na Národním divadle viděl, pouze Mošna jej dovedl zaujmout tak jako on; A. M. Píša konstatoval, že příchodem Františka Smolíka na scénu "to vždy dýchne lidským teplem do hlediště". A výsledek zevrubné teoretické analýzy divadelního historika, univerzitního profesora PhDr. Františka Černého, Dr.Sc., v této vynikající monografii zní: "Herec i člověk ryzího srdce."
F. Černý kreslí přesvědčivý obraz života a herecké tvorby Františka Smolíka (1891-1972) na základě mnoholetého studia rozsáhlého materiálu i vlastního poznání. Vypravuje o jeho útěku k divadlu, putování po venkově s kočovnými společnostmi, o válečných zážitcích na frontách první světové války, o prvních popřevratových angažmá. Léta radosti, hledání a zápasu prožil František Smolík u Městského divadla na Král. Vinohradech, kde vedle velkých generačních druhů vyrostl v oblíbeného komického herce hlavně lidových typů i představitele vážných a tragikomických charakterních rolí. (…) /přebal knihy/

 

 

Použitá kniha/ZACHOVALÁ/ KOMPLETNÍ BEZ OPRAVY 93,94%

 

207 x 134 x 29 mm; 0,618 kg

vazba: lesklý přebal, šitá, tuhá, plátno, V8; 468 stran; ofsetový papír - přírodní a křídový 

vydání 01.; rok: 1983

 

Kniha je v krásném zachovalém stavu. Přebal má na sobě menší škrábance a ohnuté kraje po používání a přenášení.

 

Obsahuje: jmenný rejstřík

Doplňkové parametry

Kategorie: Bazarové knihy
Hmotnost: 0.618 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: