Hlavní dějovou linii však tvoří životní příběh Lídy Baarové - včetně tragického osudu celé její rodiny, (smrt její matky při policejním výslechu po květnu 1945, sebevražda sestry - herečky Zorky Janů) včetně měsíců, které Lída Baarová prožila v německém, a hlavně v českém vězení - po roce 1945, dramatického útěku na Západ po roce 1948 a její mimořádně úspěšné herecké kariéry v Itálii, Španělsku a Spolkové republice Německo, kariéry, o níž neměl téměř nikdo v tehdejším Československu ani tušení.
Dozvíme se zde i o lynčování některých herců a filmových tvůrců příslušníky Revolučních gard. A konečně poznáme i poslední léta života Lídy Baarové, které tato kdysi slavná herečka trávila většinou v osamělosti a zapomnění.
Na knize je cenná zejména až mravenčí důslednost, s níž Stanislav Motl, který knihu připravoval několik let, objevoval neznámá fakta a dával je do souvislosti a jejím vyprávěním, případně vyprávěním lidí, kteří k ní v různých etapách jejího života měli blízko.
Autorovi šlo o to, aby ukázal Lídu Baarovou bez jakýkoliv příkras, tak, jaká opravdu byla.
Ve své době se stala objektem toho nejhoršího opovržení. Vědomě však, jak říkala, nikomu neublížila a v tomto směru měla vždy čisté svědomí.
Jak autor napsal v úvodu své knihy:„Nemáte právo ji soudit. A nemáme proč ji teď odpouštět. Ale máme šanci pokusit se ji pochopit." (obal knihy)
Použitá kniha/ NOVÁ/ KOMPLETNÍ BEZ OPRAVY 99,88%
157x 218 x 22 mm; 0,495kg
vazba: lesklý přebal, šitá, tuhá, matná, V8; 240 stran; papír ofsetový a křídový
vydání 1.; rok: 2002
Kniha je jako nová - zachovalý stav.
Přebal je lehce poškrábaný od přenášení a použití.