Ladislav Pešek - tvář BEZ masky

"Nic nepředstírat, nehrát divadlo v životě, být upřímný, umět se radovat z práce a úspěchů jiných. Neztratit do pozdního věku otevřenost mládí, nebýt umělý, nepřirozený, nalomený - zkrátka nemít vrásky na duši."
Tímto rodovým vyznáním Ladislava Peška dýchá a žije kniha Tvář bez masky.

LP-238-1977/01-1

Odeon

Zboží na skladě: 1 KS

10 Kč

Koupit

Věrnostní program Za toto zboží nezískáte žádné věrnostní body.


  • Jazyk: česky
  • Vydání: 1.
  • Stav zboží: POUŽITÉ/ zachovalé/ kompletní bez opravy
  • Vazba: V8, lesklý přebal, tuhá-šitá-plátno
  • Rok výroby: 1977
  • Autor: Ladislav Pešek
  • Literárně zpracoval: Zdeněk Hedvábný

"Nic nepředstírat, nehrát divadlo v životě, být upřímný, umět se radovat z práce a úspěchů jiných. Neztratit do pozdního věku otevřenost mládí, nebýt umělý, nepřirozený, nalomený - zkrátka nemít vrásky na duši."
Tímto rodovým vyznáním Ladislava Peška dýchá a žije kniha Tvář bez masky. Název a podtitul Skutečnost a sen jsou přesné a výmluvné: Ladislav Pešek obnažil svou tvář, srdce i duši a vzpomíná i uvažuje nad svým životem, nad tím, jak a proč se stal hercem, kudy a vedle koho vedla cesta k vytvoření jeho hereckého typu. Přemýšlí spolu se Zdeňkem Hedvábným, který tuto knihu literárně zpracoval, o poslání a smyslu svého života v předválečném válečném období, jež bylo svědkem zrození a formování herecké osobnosti Ladislav Peška, jak jsme ji poznali za jeho téměř padesátiletého působení v Národním divadle a jak ji známe dodnes. Na počátku byla rodinná tradice, Brno a záhy Praha a v ní především Hilar, Dostal a Frejka.. Toto režisérské trojhvězdí září v Peškově knize lásky jako stálice první velikosti na nebi českého divadla dvacátých, třicátých a čtyřicátých let. V té době se dotvořil Peškův herecký profil, který patří k vrcholným realistickým typům české divadelní tradice.
Peškova kniha je dramatická rytmem vyprávění i kompozicí, je pozoruhodná především analytickým pohledem na hereckou práci a důrazem na její étos. Je to kniha pro radost i přemýšlení. Neboť názorně ukazuje, že ani v herectví nestačí talent, ale že i toto umění vyžaduje tvrdou práci, která jediná přináší výsledky, jež přetrvávají jako svědectví doby i jako poslání a výzva pro další generace. /přebal knihy/

 

Obsahuje: Soupis divadelních rolí; Soupis filmových rolí

 

Použitá kniha/ ZACHOVALÁ/ KOMPLETNÍ BEZ OPRAVY 97,16% 


183 x 210 x 29 mm; 0,845 kg

vazba: lesklý přebal, šitá, tuhá, plátno, V8; 312 stran; LWC

vydání 1.; rok: 1977


Kniha je v zachovalém stavu - přebal nese stopy času - časté přenášení a používání - přebal je poškrábaný, zmuchlaný (polámaný) a místy potrhaný (40 mm + 25 mm) na zadní straně knihy.

  

 Košík  

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně