Herecké paměti mají v naší literatuře bohatou tradici. Příslušníci staré gardy Národní divadla rádi vzpomínají na veselou bídu v dobách svého kočování a dávali k lepšímu humorné příhody ze zákulisí. Jejich následovníci byly současně pečlivými historiky jako Rudof Deyl, či vášnivými polemiky jako Václav Vydra. Paměti Eduarda Kohouta, nazvané příznačně Divadlo aneb Snář, mají svou zcela osobitou notu, která nezapře velkého lyrika naší první scény, druha básníků a výtvarníků, Hilarova Hamleta a Oidipa.
S dojetím i humorem obhlíží národní umělec Eduard Kohout svou dlouhou životní i uměleckou dráhu a přitom se upřímně zamýšlí nad růstem i proměnami svého herectví. Přiléhavě charakterizuje velké osobnosti, především tvůrce naší divadelní režie, s nimiž postupně pracoval: Budila, Kvapila, Hilara, Dostala, Frejku. Není nestranným svědkem, ale oddaným spolubojovníkem těch, kdo vyvádějí naše divadlo na světové fórum. Ačkoli nám výstižně kreslí celou galerii kolegů a přátel, nejbližší jsou mu postavy jeho rolí, ty nejsrdečněji vítá a s nimi se nejtíže loučí. Poznáváme tak repertoár našich divadel v průběhu celého půlstoletí. Umělec nás však uvádí i do světa svých lásek v ostatních druzích umění, především v malířství a v poezii; jde o všestranně múzického tvůrce, který se nyní poprvé a se zdarem představuje také v oblasti literární. /přebal knihy/
Obsahuje: Soupis divadelních rolí
Použitá kniha/ ZACHOVALÁ/ KOMPLETNÍ BEZ OPRAVY 97,16%
186 x 210 x 24 mm; 0,657 kg
vazba: lesklý přebal, šitá, tuhá, plátno, V8; 224 stran; LWC
vydání 1.; rok: 1975
Kniha je v zachovalém stavu - přebal nese na sobě stoupy času a po častém přenášení (ušpiněno, poškrábané a kraje přebalu jsou pomačkané a místama natrhlé). Listy stránek na svazku jsou trochu ušpiněné.